YAKUP ARSLAN
1964 Karadeniz Hemşin’den İstanbul’a gelmiş ve  amcasının yine kendi ismini taşıyan mekanı Refik Restaurant’da komi olarak çalışmaya başlamıştır. Bu sektöre en temelinden giriş yapan YAKUP ARSLAN, 17 yıl amcasının mekanında komilik, garsonluk ve barmenlik yaptıktan sonra mesleki bilgi ve birikimi ile kendi mekanını açmaya karar vermiştir.

5 Mart 1977 yılında kendi ismini taşıyan YAKUP Restaurant’la Sofyalı sokakta 20 – 30 kişilik ufak bir mekanla işe koyulan YAKUP ARSLAN, 1982 yılında Asmalı Mescit’te bulunan şimdiki yerine geçti ve mekanın adı YAKUP2 oldu.

2018 yılında Anadolu yakasındaki müdavimlerinin de isteğiyle YAKUP2 ATAŞEHİR açıldı. Yarım asıra yakın bir süredir tarihe tanıklık eden YAKUP Meyhanesi, yazarlardan sanatçılara, ünlü bürokratlardan birçok ülkeden gelen ünlü ünsüz misafirleri ile her daim keyifli  bir ortama sahiptir. Kaliteli mezeleri, eşsiz sohbetlerin aranan ortamı olmuş mekanın ünü sadece ülke sınırlarında değil tüm dünyada bilinmektedir. İsmine şiirler yazılan ve Alman besteci Detlef GLANERT tarafından ismine konçerto yazılmış bir mekandır YAKUP MEYHANESİ.

Birbirinden lezzetli mezeleri, başka yerde tadını bulamayacağınız yaprak ciğeri, sabah mekan açılmadan gidip tek tek itina ile seçilen taze balıkları ve kendine özgü sayamadığımız birçok yemeği anlatmaya ne hacet, zaten gidip tatmayan pek yoktur bu lezzetleri YAKUP MEYHANE’de. İstanbul’da birçok defa “En İyi Meyhane” ödülüne layık görülmüş bir meyhanedir.

Kavga, gürültü asık suratlar göremezsiniz bu mekanda, görebileceğiniz şen kahkahalı muhabbetler, insanların keyifli ortamdan ve yedikleri harika mezelerden mest olmuş yüz ifadeleridir. Arı kolonisini andıran bir tempoda işlerini yapan personelin servis yaparken ellerini takip etmeniz olanaksız. Siz siparişi vermeniz ile istediklerinizin masada bitmesi bir oluyor.

Yıllardır mekanın müdavimi olan dede oğlunu ve oğlanda kendi oğlunu bu mekana alıştırmış, dededen toruna geçmiş bir alışkanlık olmuştur YAKUP MEYHANESİ. 3 kuşak geçmiş ama hala capcanlı ve hala 5 kuşak sonrasına da devam edercesine iddialı. Bu kadar sene tercih edilen ve bu kadar fazla müdavimi olan bir mekanda öyle ha dediğinizde yer bulamazsınız, öncelerden arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Zaten her hafta sonu her masanın bir müdavimi var mekanda hatta yıllık kombine rezervasyon bile yaptırdıklarını düşünebilirsiniz. Bu nedenle rezervasyon için ellinizi çabuk tutun.

Yaşamaya dair ne varsa yaşanmalı diyorsanız muhakkak yaşamınız içerisinde bir dönem YAKUP MEYHANESİ’ne uğramalısınız. Hoş sohbet dostlarınızla veya sohbet edecek dostlar edinmek için yalnız giderek, tüm hoş sohbetlerin meşk ortamı YAKUP MEYHANESİ.

Sepetinizde ürün bulunmuyor.